Kai dauguma žmonių dėl karantino yra priversti dirbti iš namų, galima buvo pamatyti kaip kasdien praktiškai per mažiau nei savaitę pasikeitė pirkėjų įpročiai perkant internetu. Dauguma žmonių, staiga tapo elektroninių parduotuvių pirkėjais, kur ne tik gali saugiai apsipirkti buičiai reikalingų kasdieninių prekių, bet ir maisto produktų.
Taip savaime e-rinka išsiplėtė ir jei dar kas iš smulkiųjų verslų dar nebuvo persikėlę į virtualią erdvę, pradėjo masiškai atidarinėti elektronines parduotuves, kad galėtų išsaugoti savo verslą ir patenkinti esamų ir potencialių klientų poreikius. Net ir nelabai internetu besinaudojantys žmonės yra priversti naršyti ir ieškoti kur įsigyti ne maisto prekių ar reikalingų paslaugų.
Be to, internetinėse parduotuvėse asortimentas yra žymiai platesnis nei fizinėse, dėl to žmonės turi didesnį pasirinkimą. Kadangi nereikia samdyti tiek daug personalo ir nuomoti patalpų, tuomet sutaupomi kaštai. O mažesnių sąnaudų užtenka elektroninės parduotuvės priežiūrai ir administravimui. Pirkėjų įpročiai perkant internetu yra labai įvairūs. Vienos populiariausių prekių yra įvairios knygos, vaikų prekės, drabužiai, laisvalaikio dovanos, pramogos, dovanų kuponai. Be to labai populiarios yra įvairios paslaugos. Pavyzdžiui, siuntimo paslaugos, kur galima siųsti tiek savo šalyje, tiek bet kur užsienyje. Galima pasinaudojus elektronine skaičiuokle: https://www.siuskpigiau.lt/ pamatyti kiek jums kainuos siuntimas į pasirinktą šalį.
Svarbiausia naudojantis elektroninės prekybos paslaugomis, įsitikinti, kad prekes ir paslaugas įsigyjate iš patikimų pardavėjų ir legalių prekybos vietų. Pasitaiko nemažai fiktyvių pardavėjų, kurie perpardavinėja kitų paslaugas ar prekes, be jokių sertifikatų ar įsigijimo dokumentų. Ar įmonė yra teisėta ir ar ji vykdo legalią veiklą elektroninėje erdvėje, galite pasitikrinti specializuotoje įmonių registrų svetainėje ar Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Taip būsite garantuoti, jog nepakliūsite į sukčių pinkles.