Psichologinės problemos šiandien yra ypatingai opi visuomenės bėda. Psichologinius išgyvenimus patiria vis daugiau jauno amžiaus jaunuolių ir mažų vaikų. Staigus elgsenos pokytis, kuris nėra įprastai būdingas tam žmogui, jau gali signalizuoti apie pirmuosius depresijos požymius. Jeigu žmogus užsisklendžia savyje, vengia draugų, atsisako veiklų, kurios prieš tai jį džiugino, tai jau yra ženklas, kad žmogus patiria vidinius išgyvenimus.
Dažnai tai nėra sprendžiama iškart, o sutapatinama tai su paauglyste, mokymo įstaigos pakeitimu ar kitomis gyvenimiškomis situacijomis. Tačiau pasak psichologų, psichoterapeutų ir kitų alternatyvių gydūnų, šių būsenų negalima ignoruoti, nes jos veda į depresiją. Kiekvienas žmogus čia yra tam, kad būtų laimingas, kad jaustųsi laisvas ir patirtų pilnatvę. Todėl užsisklendimas ir bėgimas nuo šių išgyvenimų gali nuvesti žmogų į destrukciją. O tuomet ištinka žymiai blogesnės pasekmės, kuomet depresija perauga į rimtesnes psichines ligas.
Depresija – tai emocinė įtampa ir dvasinis skausmas. Jis gali atsirasti dėl patirtų stiprių išgyvenimų, praradimų, skyrybų, atstūmimo ar finansinių netekimų. Psichologinės pasekmės gali pasivyti žmogų bet kuriame jo amžiaus tarpsnyje, net jei patys išgyvenimai nutiko vaikystėje. Psichologinės problemos – tai yra tam tikrų nutikimų pasekmė. Tokioje būsenoje prarandamas gyvenimo džiaugsmas, tikėjimas savimi ir aplinka, neretai apima apatija viskam. Sunkioje depresijoje žmogus gali nesikelti iš lovos savaitėmis, todėl labai svarbu pirmuosius signalus užčiuopti dar labai ankstyvoje stadijoje.
Kaip teigia Reiki gydymo meistrė ir mokytoja, rutareiki.com įkūrėja, visas būsenas galima išspręsti be vaistų. Nereikia leisti, kad sielvartas ir savigrauža užvaldytų ne tik mintis, bet ir kūną. Depresiją gydo meditacija, buvimas su savimi pačiu tyloje, taip pat mantrų kartojimas. Reiki – tai gydymo būdas, kuris harmonizuoja fizinę ir psichinę žmogaus sveikatą.