Gelinis lakavimas yra toks natūralus reiškinys nagų industrijoje, kad jau nieko nebestebina. Todėl šiandien labai daug moterų, net ir neturinčių nieko bendra su šia profesija, imasi gelinio lakavimo namuose. Lakuoti nagus su ilgalaikiu laku yra beveik tas pats, kas su paprastu. Kažkokios išskirtinės paties lako dengimo technikos nėra. Jis tepamas lygiai taip pat, tačiau yra svarbu eilė nago paruošimo procedūrų ir skirtumas tas, kad vien tik gelinio lako čia jau nepakaks.
Geliniam lakavimui reikalingos papildomos priemonės ir įrankiai tiek nago paruošimui, tiek lakavimui. Taip pat reikalinga UV, LED arba hibridinė UV/LED lempa. Tačiau priklausomai nuo lempos, reikia atkreipti dėmesį ir į lakus, kokiai lempai jie tinka ir kiek sekundžių lakas džiūsta atitinkamoje lempoje.
- Pirmiausia, ilgalaikiam lakavimui reikalinga tinkamai atlikti nago paruošimą. Nuo nagų turi būti pašalintas bet koks lakas, nagas turi būti švarus ir sausas.
- Nagų paviršių reikalinga švelniai pašiaušti tam skirta dilde, kad padidinti nagų lako pagrindo sukibimą su nagu. Tik nereikia persistengti, kad nepažeisti nago plokštelės.
- Tuomet naudojamas dehidratorius, kuris sutraukia drėgmę iš nago. Nagas turi tapti matinis, tarsi aptrauktas šerkšnu.
- Jeigu reikalinga stipresnio sukibimo, galima naudoti gruntą.
- Tada tepamas gelinio lako pagrindas, vadinamoji bazė. Visas gelines priemones prieš tepant reikia nubraukti perteklių, kad neišbėgtų į kraštus. Po to nagas dengiamas geliniu laku su spalva, nubraukiant medžiagos perteklių. Jeigu reikia, geriau dengti kelis kartus plonai.
- Ant spalvos tepamas gelinio lako viršutinis sluoksnis – Top‘as.
- Jeigu Top‘as su lipnumu, reikės priemonės, pašalinančios lipnumą, o jeigu be, tuomet beliks odeles patepti odelių aliejuku.
Ir štai – turite gelinį lakavimą namuose.