Privalomasis sveikatos draudimas. Šią informaciją reikėtų žinoti kiekvienam

pagal | 2016-04-21

Kiekvienas Lietuvoje gyvenantis suaugęs žmogus turi žinoti esminę informaciją apie privalomąjį sveikatos draudimą. Būtent šią info ir pateikiame žemiau:

Koks asmuo yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu? Toks, kuris dirba ir moka PSD įmokas – jas „Sodrai” perveda darbdavys. PSD įmoką sudaro 9 proc. nuo apskaičiuotų pajamų: iš jų 3 proc. moka darbdavys , 6 proc. – darbuotojas.

Valstybės lėšomis draudžiami: asmenys, gaunantys Lietuvos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją; teritorinėse darbo biržose užsiregistravę bedarbiai; nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, turintys įstatymų nustatytą būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti; asmenys iki 18 metų; valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą; asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais; Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys moksleiviai; nuolatinių studijų studentai; vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės ir kt. Kai kurie valstybės lėšomis draudžiami žmonės patys turi pasirūpinti savo draudimu.

Savarankiškai besidraudžiantys asmenys turi laiku sumokėti nustatyto dydžio PSD įmoką. Jei įmokos nesumokėjote laiku, sumokėjote mažiau nei nustatytas dydis ir susidarė skola, taip pat jei mokėjimo dokumentuose padarėte klaidų (pavyzdžiui, nurodėte klaidingą įmokos kodą ar gavėją) ir lėšos nepasiekė gavėjo, galite būti neapdraustas. Lentelėje pateikiama informacija, padėsianti sužinoti savarankiškai besidraudžiantiems, ką reikia padaryti, kad draudimas nenutrūktų.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. visas PSD įmokas administruoja „Sodra”. Visą informaciją – įmokų dydžius, sąskaitų numerius, įmokų kodus – galite rasti „Sodros” interneto svetainės www.sodra.lt skiltyje „Įmokos”.

Ar esate apdraustas? Šią informaciją galite sužinoti ligonių kasose, atvykę į bet kurią teritorinę ligonių kasą ir pateikę asmens dokumentą; taip pat galite pasitikrinti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „Ar esate draustas?“, specialioje formoje įrašę asmens kodą arba draudžiamojo asmens identifikacinį kodą.

Gyvenantys užsienyje, bet nedeklaravę išvykimo iš Lietuvos. Net jei Lietuvoje negavo sveikatos priežiūros paslaugų, privalėtų sumokėti PSD įmokų skolas. Visais 2015 metų įmokų dydžio ir skolų klausimais gyventojai turėtų kreiptis į VMI (daugiau informacijos tel. 1882), nes neatitikimai deklaracijose taisomi VMI.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *