Nors veido odos priežiūra – ne raketų mokslas, tačiau nemažai merginų ir moterų nežino, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą, ypač kai šiuolaikinėje rinkoje rastume net keliolika, o gal net ir daugiau veido priežiūrai skirtų produktų. Tad kurių etapų ir kokių produktų tikrai prireiks?
Švara ir higiena – pirmasis būtinas etapas
Visų pirma prieš bet kokią procedūrą nuo veido odos būtina pašalinti nešvarumus, prakaitą bei sebumą (riebalų sankaupas). Jei netinkamai prižiūrime odą ir nepašaliname nešvarumų bei negyvų ląstelių, gali užsikimšti poros, veidą nusėja spuogai, inkštirai ir kiti nemalonūs dariniai. Tačiau tai nėra blogiausia: netinkamai rūpinantis oda, ji greičiau sausėja, suglemba, ant odos atsiranda raukšlelių, pigmentinių dėmių – pradeda ryškėti odos senėjimo požymiai.
Nors su moterų grožiu susiję tyrimai atliekami gana retai, 2015 m. bendrovė „Herbalife“ atliko apklausą. Ji atskleidė, kad 75 proc. Lietuvos moterų nėra visiškai patenkintos savo veido odos būkle, o 40 proc. moterų veido oda rūpinasi nereguliariai. Pagrindinė priežastis – moterys nežinojo, kokios priemonės tinka veido odai ir kurias iš jų reikia naudoti. Nemažai moterų įvardijo ir laiko stoką bei aukštas kosmetikos priemonių kainas.
Ar veido odai prižiūrėti pakaks vandens?
Vanduo veido odos priežiūrai tinka tik iš dalies, nes jis nuplauna nešvarumus, tačiau negali įveikti riebalinio sluoksnio ar tuo labiau pašalinti negyvų odos ląstelių. Na, nebent veido odą garintume.
Didelę klaidą daro moterys, kurios, besimaudydamos duše, karšto vandens srovę nukreipia į veidą. Jei veido oda prausiama pernelyg šiltu vandeniu, gali sutrūkinėti kapiliarai ir odos paviršiuje atsiras paraudimų. Taigi, veido odą visuomet reikėtų prausti vėsiu ar drungnu kambario temperatūros vandeniu.
Veido prausikliai – universali priežiūros priemonė
Prausikliai kruopščiai nuplauna veido odą ir paruošia ją kitoms procedūroms. Prausikliai taip pat gali odą raminti, drėkinti, mažinti poras, pasižymėti antibakteriniu poveikiu ir kt.
Norint išsirinkti kokybišką prausiklį, svarbu atkreipti dėmesį, kad jo sudėtyje nebūtų muilo, nes mūsų odos apsauginis sluoksnis yra rūgštinis – pH 5,5. Paprastas muilas odą išsausina, ji tampa jautresnė, lengviau pažeidžiama.
Veido odos priežiūrai netinka ir tipinis rankų ar kūno muilas, nebent ant pakuotės būtų nurodyta, kad priemonė skirta veido odai prižiūrėti. Kai kurie gamintojai odos priežiūros gaminių serijose turi muilų. Dažniausiai jie tinka mišrios, riebios ir į aknę linkusios odos priežiūrai. Taigi, daug universalesnė priemonė, tinkanti ir jautrios veido odos savininkėms – veido prausikliai. Tiesa, reikia kruopščiai skaityti etiketes ir pasirinkti priemonę pagal savo veido odos tipą.
Priemonės odai tonizuoti ir palepinti
Po prausimo veidą reikėtų tonizuoti. Pastaruoju metu viena iš plačiausiai naudojamų veido odos priežiūros priemonių – micelinis vanduo. Jis nuvalo ne tik odos nešvarumus, bet ir makiažą. Taip pat micelinis vanduo gali būti praturtintas papildomais komponentais, kurie odą drėkina ir ramina. Tačiau nuvalius veidą vien tik miceliniu vandeniu, jis lieka lipnus, vis tiek trūksta švaros pojūčio, be to, vienu metu pašalinti ir makiažo, ir nešvarumų tikrai nepavys, todėl pirminiam valymui naudojamas micelinis vanduo, o 100 proc. gaivą ir švarą užtikrina veido prausikliai.
Jei micelinis vanduo nepatiko, galima naudoti seną gerą toniką. Jau po to reikėtų nepamiršti odos sudrėkinti ir pamaitinti kremais arba serumais. Kartą per savaitę rekomenduojama naudoti šveitiklius.
Panašiai reikia rūpintis ir kūno oda: pirmiausia naudojami kūno prausikliai, pašalinantys nešvarumus, prakaitą ir riebalų sankaupas. Po to odos drėgmės balansui atkurti naudojamas kūno kremas, ir, jei reikia, papildomos priemonės, kaip, pavyzdžiui, pėdų, anticeliulitinis kremas ar kremas nuo strijų.