Likviduotos visos Jonavos rajono fermoje augintos kiaulės

By in
No comments

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informuoja, kad, Jonavos rajone esančiose UAB „Beržų kompleksas”, kiaulių fermose, kuriose 2011 m. birželio 1 d. buvo nustatytas klasikinis kiaulių maras, likviduotos visos augintos kiaulės. Visos kiaulių gaišenos išvežtos į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizuoti. Pradėta kiaulių fermų dezinfekcija.

Nors naujų KKM židinių nenustatyta, toliau vykdoma kiaulių ūkių stebėsena visoje Lietuvoje, tyrimai atliekami Nacionaliniame maisto ir veterinarinės rizikos vertinimo institute. Draudimas laikinai įvežti į Lietuvą ir išvežti iš jos gyvas kiaules, prekiauti gyvomis kiaulėmis Lietuvos teritorijoje, išskyrus kiaulių pardavimą paskerdimui, išlieka, kol atliekamas tyrimas dėl KKM protrūkio Jonavos rajone.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad labai svarbu laikytis biosaugos priemonių kiaulių laikymo vietose, vengti pašalinių asmenų lankymosi ūkiuose, stebėti laikomų kiaulių klinikinę būklę ir esant nors menkiausiam įtarimui nedelsiant kreiptis į teritorinę maisto ir veterinarinę tarnybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.